logotyp

Co se u nás událo

Rozloučení se školním rokem (červen).

Rozloučení se školním rokem (červen)....tři, dva, jedna, teď! Prázdniny začínají! Se školním rokem jsme se rouzloučili a krásné zábavné dopoledne jsme si užili na zahradě MŠ Dubánek, kam jsme byli pozváni na pořad "Krejčíka Honzy". Děti si zazpívaly, zatančily. zasoutěžily a poznaly nové kamarády z MŠ Dubánek.

Pohádkový les Teplice (červen).

Pohádkový les Teplice (červen).Vyjeli jsme si na malý výlet do pohádkového lesa do Teplic. Děti běhaly od jedné pohádkové postavičky ke druhé, poznávaly, ze které jsou pohádky a odpovídaly na otázky, které u jednotlivých postav jsou. Měly radost ze správných odpovědí a za odměnu si smlsly na osvěžujícím nanuku.

Praha (červen).

Praha (červen).V polovině června se konal již tradiční výlet do Prahy, který pořádá MŠ Cibuláček z Dubí, kterého se zúčastnily také starší děti z naší MŠ. Výlet se vydařil, děti měly možnost vidět Pražský hrad včetně střídání stráží, nahlédly do Chrámu sv. Víta, svezly se lanovkou na Petřín, kde navštívily růžový sad, zrcadlové bludiště a svezly se oblíbeným historickým kolotočem. Na závěr výletu byla velikým zážitkem exkurze na Letišti Václava Havla, kde děti měly možnost nahlédnout do "zákulisí" letištního prostředí.

Návštěva ZUŠ Dubí (červen).

Návštěva ZUŠ Dubí (červen).Rádi jsme přijali pozvání do ZUŠ v Dubí, kam každoročně zavítáme. Děti tak mohou vidět, jak šikovné jsou děti školou povinné - čekalo nás představení "Cirkus Dubský", kde žáci ZUŠ předvedli hru na různé hudební nástroje formou veselého představení.

Pat a Mat v Litvínově (červen).

Pat a Mat v Litvínově (červen).Začátkem června byla skupinka starších dětí na výletě v Litvínově, kde se koná interaktivní výstava "Pat a Mat". Cestovali jsme vlakem, což byl pro děti také pěkný zážitek. Na výstavě si pak děti užily hry a splnily úkoly spojené s večerníčkovými hrdiny (uklízely u domečku, stavěly kostky, puzzle, magnetické obrázky...).

Barevný den dětí (květen).

Barevný den dětí (květen).Svátek dětí jsme oslavili zábavným dopolednem - děti si zvolily s pomocí rodičů oblíbenou barvu a v té vybraly oblečení a všemožné doplňky. Ve školce a na hřišti si děti užily různé hry, soutěže a zábavu. Za odměnu děti dostaly hezký dárek - dětskou knihu a sladkost.

Husky (květen).

Husky (květen).Pejsky plemene sibiřský husky nám  přijela ukázat jejich chovatelka z Chomutova. Ukázka byla spojena se zajímavým povídáním, s ukázkou výcviku a chování psů. Děti si také prohlédly saně používané k závodům psích spřežení a na závěr si mohly pejsky pohladit a rozloučit se s nimi.

Mstišovské máje (květen).

Mstišovské máje (květen).První květnovou sobotu se ve Mstišově konala akce "Mstišovské máje". Skupinka dětí na této akci vystoupila a zazpívala jarní písničky a přednesla májové říkanky.

Výlet na Paraplíčko (květen).

Výlet na Paraplíčko (květen).Jedno květnové dopoledne jsme se vypravili na výlet na vyhlídku Paraplíčko v Dubí. Cestou lesem na nás čekalo několik krásných dřevěných soch v podobě zvířátek, všudypřítomný ptačí zpěv a vůně lesa. Ani déšť nám nezkazil hezkou procházku.

Ptačí výstava v Teplicích (duben).

Ptačí výstava v Teplicích (duben).Základní umělecká škola Dubí uspořádala v Teplicích výstavu prací svých žáků  s názvem "Ptačí výstava". Děti tak měly možnost uvidět výtvory dětí školního věku z různých materiálů a zhotovené různými technikami. Děti se také prošly lázeňskou částí města, smlsly si na oplatce a prohlédly si fontánky.

V knihovně v Dubí (duben).

V knihovně v Dubí (duben).Velmi rádi jsme přijali pozvání paní knihovnice do knihovny v Dubí, která si pro nás každoročně připravuje pěkné povídání o dětských knihách spojené s předčítáním z některé z nich. Děti si knihy také mohou prohlédnout a poznat blíže prostředí knihovny, kam mohou spolu s rodiči docházet a knihy si půjčovat také domů.

Na dopravním hřišti (duben).

Na dopravním hřišti (duben).Malým výletem jsme si zpříjemnili jedno dubnové dopoledne a vyrazili jsme na dopravní hřiště do Teplic. Děti se poznaly s pány policisty, kteří jim vysvětlili důležitá pravidla chování v prostoru dopravního hřiště, děti poznávaly dopravní značky a dokázaly, že vědí, jak správně přecházet a jezdit, když svítí semafory. Dětem se na hřišti velmi líbilo, rádi se tam vypravíme ještě jednou v květnu.

Jarní návštěva v "Pampelišce" (duben).

Jarní návštěva v Skupinka starších dětí navštívila babičky v Domě s pečovatelskou službou "Pampeliška". Společně si zazpívali, povídali si o jaru, o školce a při tom tvořili - děti pomohly babičkám vyrobit jarní ozdobný prvek na dveře jejich pokojů, babičky pro ně za odměnu přichystaly sladkou odměnu a občerstvení.

Velikonoční zajíček (březen).

Velikonoční zajíček (březen).Sluníčko svítilo dětem na cestu za velikonočním zajíčkem - fáborková hra po okolí MŠ, kdy děti plnily cestou několik jarních úkolů, je zavedla až za zajíčkem, který jim schoval velikonoční poklad a medaili.

Králičí hop (březen).

Králičí hop (březen).Děti měly možnost poznat sportovní disciplínu tzv. "králičí hop", kdy je králíček v postroji veden člověkem přes překážky. Děti si užily zábavný program se dvěma králíčky a jejich cvičitelkou.

Jarní tvoření s rodiči (březen).

Jarní tvoření s rodiči (březen).Jednoho březnového odpoledne jsme opět uspořádali odpoledne společné pro děti i rodiče. Tentokrát spolu vyráběli jednoduchou skládanku, stínohru a puzzle s jarní tématikou, které si děti odnesly s sebou domů a mohou si s nimi nadále hrát i doma.

Karneval (únor).

Karneval (únor).V polovině února jsme  si užili veselé dopoledne v karnevalových maskách. Děti si zatančily, zazpívaly, zahrály zábavné hry, vytvořily si masku klauna a namalovaly si balónek, který si spolu s dalšími drobnými dárky odnesly domů.

Solanka (únor - duben).

Solanka (únor - duben).Děti navštíví  několikrát solnou jeskyni v Teplicích. Mohou si zde hrát, shlédnout pohádku, nebo jen relaxovat v prostředí, které díky přírodním krystalům soli napodobuje přímořské mikroklima a působí tak příznivě na jejich organismus a zdraví.

Zimní kouzlo (únor)

Zimní kouzlo (únor)Navštívili jsme Krušnohorské divadlo v Teplicích a shlédli krásné představení tanečního divadla - několik tanečních vystoupení dětí i dospělých a dále pohádkový příběh o holčičce ztracené v kouzelné zimní krajině.

Veselé bubnování (leden).

Veselé bubnování (leden).Zajímavý program, při kterém si děti vyzkoušely hru na bubínky - napodobovaly zvuky z přírody, hlasy různých zvířátek. Navíc se děti seznámily s dalšími neobvyklými hudebními nástroji.

Vánoce v MŠ (prosinec).

Vánoce v MŠ (prosinec)....dočkali jsme se! Děti uhádly všechny hádanky z adventního kalendáře a tak "přišel Ježíšek" a nadělil dětem spoustu dárečků pod stromeček...

Vánoce u seniorů (prosinec).

Vánoce u seniorů (prosinec).V předvánočním čase jsme navštívili babičky a dědečky v Domově pro seniory v Ruské ulici a v Domě s pečovatelskou službou v Pozorce. Děti jim zazpívaly koledy, přednesly vánoční básně a předaly dárečky, které vyrobily v MŠ. Mnoha dárky přispěli také rodiče, kterým moc děkujeme. Usmívající se Senioři na oplátku potěšili děti i paní učitelky vlastnoručně vyrobenými balíčky s bonbónky a perníčky.

Pečení s rodiči

Pečení s rodičiK vánočním přípravám patří také pečení cukroví. Odpolední akce se zúčastnili rodiče se svými dětmi a společně si upekli 3 druhy cukroví a nazdobili perníčky. Malí "cukráři" si také pochutnali na dětském vánočním punči a při "práci" si poslechli koledy.

Vánoce u ježků (prosinec)

Vánoce u ježků (prosinec)Pohádka divadélka Krabice Teplice nás zavedla do říše zvířátek. Děti se pobavily při humorném představení plném vtipných situací, vyprávění a písniček.

Mikulášská nadílka (prosinec).

Mikulášská nadílka (prosinec).5. prosince nás ve školce navštívil Mikuláš s anděly a čertíkem. Po roce si přišel za dětmi ověřit, zda se zlobílkové z loňského roku polepšili a promluvil k dětem o předvánočním čase. Čert dětem zatancoval a andělé rozdali všem mikulášskou nadílku. Společně jsme si zazpívali koledy a Mikuláš se vydal na cestu dál....Děkujeme Divadlu "M" z Duchcova za milou návštěvu, Městskému úřadu v Dubí za zprostředkování této akce a firmě O-I Czech Republic, a. s., která věnovala dětem drobné reklamní předměty.

Vánoční zpívání (listopad).

Vánoční zpívání (listopad).Na konci listopadu jsme dostali pozvání s dalšími mateřskými školami do kulturního domu v Pozorce, kde jsme si užili předvánoční atmosféry při pořadu Divadla Matýsek "Vánoční zpívání". Děti si poslechly koledy i další vánoční písně za doprovodu méně tradičních hudebních nástrojů.

Představení "Vánoční čas" (listopad).

Představení V pátek 24. 11. jsme navštívili Krušnohorské divadlo v Teplicích. Děti shlédly velmi příjemné představení "Vánoční čas" v podání Divadla Loudadla a jejich kamarádů z televizní obrazovky Jů, Hele a Mufa.

Návštěva u seniorů v "Pampelišce" (listopad).

Návštěva u seniorů v Naše MŠ navštěvuje při různých příležitostech babičky a dědečky v blízkých domovech pro seniory. Také tentokrát proběhlo dopolední setkání v Domě s pečovatelskou službou "Pampeliška", kde děti společně se seniory vyrobily podzimní ozdobu na výzdobu interiéru. Děti vyprávěly babičkám zážitky ze školky a také si s nimi společně zazpívaly známé dětské písničky.

Podzimní tvoření s rodiči (listopad).

Podzimní tvoření s rodiči (listopad).V listopadu jsme se již podruhé sešli s rodiči a dětmi na odpoledním tvoření. Tentokrát jsme využili vylisovaných barevných podzimních listů a dalších přírodnin. Děti si dle svého přání vybraly a vyrobily "závěs" na dveře ve tvaru ježka či sovy, rodiče jim při tom pomáhali.

Sbírka pro Klokánek

Sbírka pro KlokánekPo celý měsíc říjen probíhala v naší MŠ sbírka oblečení, obuvi a hraček pro děti z Klokánku v Teplicích. Děkujeme všem rodičům za spolupráci a ochotu pomoci dobré věci. Velké množství věcí, které jsme díky Vám v MŠ shromáždili a následně odevzdali v Klokánku, jistě poslouží a udělají radost na správném místě.

Halloween

HalloweenHalloweenské dopoledne si děti užily v kostýmech, které si doma připravily se svými rodiči. Zatančily si, zahrály hry s předáváním dýně a klobouku, vyrobily si taštičku na odměny, kelímkové strašidlo a strašidelnou rukavici plněnou popcornem.

Žonglér

ŽonglérDo mateřské školy zavítal na konci října na návštěvu žonglér. Ukázal dětem zajímavé kousky s různými pomůckami. Některé si děti mohly dokonce vyzkoušet samy, jako např. žonglování s míčky, s tyčkami, kroužení talíři na tyčce, chytání míčků do sítě.

Návštěva divadla v Teplicích

Návštěva divadla v TeplicíchSe skupinkou starších dětí jsme se vypravili do Divadla v Teplicích. Původně naplánované představení "O pejskovi a kočičce" muselo být sice kvůli nemoci změněno, ale i pohádky "O Budulínkovi" a "O Červené Karkulce" se dětem líbily.

Dubínkův poklad

Dubínkův pokladDo lesa za Mstišovem jsme se vypravili hledat Dubínkův poklad. Fáborky nám vyznačovaly cestu, během které děti splnily několik úkolů s podzimní tématikou. Poklad děti našly ukrytý v lese. V něm byly ukryté drobné odměny, diplom a cukrovinky.

1. akce s rodiči

1. akce s rodičiV polovině října jsme uspořádali odpolední setkání s rodiči, kteří si přišli se svými dětmi vyrobit podzimní lucerničku.

Výroba koupelové soli s vůní

Výroba koupelové soli s vůní

V září za námi přišly 2 paní lektorky z „Ateliéru pod dubem“ z Dubí, které s dětmi vyrobily koupelovou mořskou sůl s vůní levandule. S pomocí dospělých si děti sůl zamíchaly s květy levandule a nasypaly do celofánových kornoutků. Domů si tak odnesly voňavý dáreček pro svoje rodiče.

Začátek školního roku

Začátek školního roku

Září přivádí každoročně do naší MŠ nové kamarády. Holčičky a kluci se seznamují s novým prostředím plným hraček, se svými vrstevníky a zaměstnanci MŠ. Přejeme dětem, aby se jim u nás líbilo, aby zde našly nové kamarády a do mateřské školy se těšily.  

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Mstišov
Školní 39, 417 03, Dubí 3 – Mstišov

Tel: 417 538 045
e-mail: ms-mstisov@volny.cz

ID schránky: kg3ku7s

zřizovatel: Město Dubí
https://www.facebook.com/
Domů

Created by © 2020 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign