logotyp

Co se u nás událo

Vánoční zpívání (listopad).

Vánoční zpívání (listopad).Na konci listopadu jsme dostali pozvání s dalšími mateřskými školami do kulturního domu v Pozorce, kde jsme si užili předvánoční atmosféry při pořadu "Vánoční zpívání". Děti si poslechly koledy i další vánoční písně za doprovodu méně tradičních hudebních nástrojů.

Představení "Vánoční čas" (listopad).

Představení V pátek 24. 11. jsme navštívili Krušnohorské divadlo v Teplicích. Děti shlédly velmi příjemné představení "Vánoční čas" v podání Divadla Loudadla a jejich kamarádů z televizní obrazovky Jů, Hele a Mufa.

Návštěva u seniorů v "Pampelišce" (listopad).

Návštěva u seniorů v Naše MŠ navštěvuje při různých příležitostech babičky a dědečky v blízkých domovech pro seniory. Také tentokrát proběhlo dopolední setkání v Domě s pečovatelskou službou "Pampeliška", kde děti společně se seniory vyrobily podzimní ozdobu na výzdobu interiéru. Děti vyprávěly babičkám zážitky ze školky a také si s nimi společně zazpívaly známé dětské písničky.

Podzimní tvoření s rodiči (listopad).

Podzimní tvoření s rodiči (listopad).V listopadu jsme se již podruhé sešli s rodiči a dětmi na odpoledním tvoření. Tentokrát jsme využili vylisovaných barevných podzimních listů a dalších přírodnin. Děti si dle svého přání vybraly a vyrobily "závěs" na dveře ve tvaru ježka či sovy, rodiče jim při tom pomáhali.

Sbírka pro Klokánek

Sbírka pro KlokánekPo celý měsíc říjen probíhala v naší MŠ sbírka oblečení, obuvi a hraček pro děti z Klokánku v Teplicích. Děkujeme všem rodičům za spolupráci a ochotu pomoci dobré věci. Velké množství věcí, které jsme díky Vám v MŠ shromáždili a následně odevzdali v Klokánku, jistě poslouží a udělají radost na správném místě.

Halloween

HalloweenHalloweenské dopoledne si děti užily v kostýmech, které si doma připravily se svými rodiči. Zatančily si, zahrály hry s předáváním dýně a klobouku, vyrobily si taštičku na odměny, kelímkové strašidlo a strašidelnou rukavici plněnou popcornem.

Žonglér

ŽonglérDo mateřské školy zavítal na konci října na návštěvu žonglér. Ukázal dětem zajímavé kousky s různými pomůckami. Některé si děti mohly dokonce vyzkoušet samy, jako např. žonglování s míčky, s tyčkami, kroužení talíři na tyčce, chytání míčků do sítě.

Návštěva divadla v Teplicích

Návštěva divadla v TeplicíchSe skupinkou starších dětí jsme se vypravili do Divadla v Teplicích. Původně naplánované představení "O pejskovi a kočičce" muselo být sice kvůli nemoci změněno, ale i pohádky "O Budulínkovi" a "O Červené Karkulce" se dětem líbily.

Dubínkův poklad

Dubínkův pokladDo lesa za Mstišovem jsme se vypravili hledat Dubínkův poklad. Fáborky nám vyznačovaly cestu, během které děti splnily několik úkolů s podzimní tématikou. Poklad děti našly ukrytý v lese. V něm byly ukryté drobné odměny, diplom a cukrovinky.

1. akce s rodiči

1. akce s rodičiV polovině října jsme uspořádali odpolední setkání s rodiči, kteří si přišli se svými dětmi vyrobit podzimní lucerničku.

Výroba koupelové soli s vůní

Výroba koupelové soli s vůní

V září za námi přišly 2 paní lektorky z „Ateliéru pod dubem“ z Dubí, které s dětmi vyrobily koupelovou mořskou sůl s vůní levandule. S pomocí dospělých si děti sůl zamíchaly s květy levandule a nasypaly do celofánových kornoutků. Domů si tak odnesly voňavý dáreček pro svoje rodiče.

Začátek školního roku

Začátek školního roku

Září přivádí každoročně do naší MŠ nové kamarády. Holčičky a kluci se seznamují s novým prostředím plným hraček, se svými vrstevníky a zaměstnanci MŠ. Přejeme dětem, aby se jim u nás líbilo, aby zde našly nové kamarády a do mateřské školy se těšily.  

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Mstišov
Školní 39, 417 03, Dubí 3 – Mstišov

Tel: 417 538 045
e-mail: ms-mstisov@volny.cz

ID schránky: kg3ku7s

zřizovatel: Město Dubí
https://www.facebook.com/
Domů

Created by © 2020 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign