logotyp

Co se u nás událo

Výlet na Paraplíčko (květen).

Výlet na Paraplíčko (květen).Jedno květnové dopoledne jsme se vypravili na výlet na vyhlídku Paraplíčko v Dubí. Cestou lesem na nás čekalo několik krásných dřevěných soch v podobě zvířátek, všudypřítomný ptačí zpěv a vůně lesa. Ani déšť nám nezkazil hezkou procházku.

Ptačí výstava v Teplicích (duben).

Ptačí výstava v Teplicích (duben).Základní umělecká škola Dubí uspořádala v Teplicích výstavu prací svých žáků  s názvem "Ptačí výstava". Děti tak měly možnost uvidět výtvory dětí školního věku z různých materiálů a zhotovené různými technikami. Děti se také prošly lázeňskou částí města, smlsly si na oplatce a prohlédly si fontánky.

V knihovně v Dubí (duben).

V knihovně v Dubí (duben).Velmi rádi jsme přijali pozvání paní knihovnice do knihovny v Dubí, která si pro nás každoročně připravuje pěkné povídání o dětských knihách spojené s předčítáním z některé z nich. Děti si knihy také mohou prohlédnout a poznat blíže prostředí knihovny, kam mohou spolu s rodiči docházet a knihy si půjčovat také domů.

Na dopravním hřišti (duben).

Na dopravním hřišti (duben).Malým výletem jsme si zpříjemnili jedno dubnové dopoledne a vyrazili jsme na dopravní hřiště do Teplic. Děti se poznaly s pány policisty, kteří jim vysvětlili důležitá pravidla chování v prostoru dopravního hřiště, děti poznávaly dopravní značky a dokázaly, že vědí, jak správně přecházet a jezdit, když svítí semafory. Dětem se na hřišti velmi líbilo, rádi se tam vypravíme ještě jednou v květnu.

Jarní návštěva v "Pampelišce" (duben).

Jarní návštěva v Skupinka starších dětí navštívila babičky v Domě s pečovatelskou službou "Pampeliška". Společně si zazpívali, povídali si o jaru, o školce a při tom tvořili - děti pomohly babičkám vyrobit jarní ozdobný prvek na dveře jejich pokojů, babičky pro ně za odměnu přichystaly sladkou odměnu a občerstvení.

Velikonoční zajíček (březen).

Velikonoční zajíček (březen).Sluníčko svítilo dětem na cestu za velikonočním zajíčkem - fáborková hra po okolí MŠ, kdy děti plnily cestou několik jarních úkolů, je zavedla až za zajíčkem, který jim schoval velikonoční poklad a medaili.

Králičí hop (březen).

Králičí hop (březen).Děti měly možnost poznat sportovní disciplínu tzv. "králičí hop", kdy je králíček v postroji veden člověkem přes překážky. Děti si užily zábavný program se dvěma králíčky a jejich cvičitelkou.

Jarní tvoření s rodiči (březen).

Jarní tvoření s rodiči (březen).Jednoho březnového odpoledne jsme opět uspořádali odpoledne společné pro děti i rodiče. Tentokrát spolu vyráběli jednoduchou skládanku, stínohru a puzzle s jarní tématikou, které si děti odnesly s sebou domů a mohou si s nimi nadále hrát i doma.

Karneval (únor).

Karneval (únor).V polovině února jsme  si užili veselé dopoledne v karnevalových maskách. Děti si zatančily, zazpívaly, zahrály zábavné hry, vytvořily si masku klauna a namalovaly si balónek, který si spolu s dalšími drobnými dárky odnesly domů.

Solanka (únor - duben).

Solanka (únor - duben).Děti navštíví  několikrát solnou jeskyni v Teplicích. Mohou si zde hrát, shlédnout pohádku, nebo jen relaxovat v prostředí, které díky přírodním krystalům soli napodobuje přímořské mikroklima a působí tak příznivě na jejich organismus a zdraví.

Zimní kouzlo (únor)

Zimní kouzlo (únor)Navštívili jsme Krušnohorské divadlo v Teplicích a shlédli krásné představení tanečního divadla - několik tanečních vystoupení dětí i dospělých a dále pohádkový příběh o holčičce ztracené v kouzelné zimní krajině.

Veselé bubnování (leden).

Veselé bubnování (leden).Zajímavý program, při kterém si děti vyzkoušely hru na bubínky - napodobovaly zvuky z přírody, hlasy různých zvířátek. Navíc se děti seznámily s dalšími neobvyklými hudebními nástroji.

Vánoce v MŠ (prosinec).

Vánoce v MŠ (prosinec)....dočkali jsme se! Děti uhádly všechny hádanky z adventního kalendáře a tak "přišel Ježíšek" a nadělil dětem spoustu dárečků pod stromeček...

Vánoce u seniorů (prosinec).

Vánoce u seniorů (prosinec).V předvánočním čase jsme navštívili babičky a dědečky v Domově pro seniory v Ruské ulici a v Domě s pečovatelskou službou v Pozorce. Děti jim zazpívaly koledy, přednesly vánoční básně a předaly dárečky, které vyrobily v MŠ. Mnoha dárky přispěli také rodiče, kterým moc děkujeme. Usmívající se Senioři na oplátku potěšili děti i paní učitelky vlastnoručně vyrobenými balíčky s bonbónky a perníčky.

Pečení s rodiči

Pečení s rodičiK vánočním přípravám patří také pečení cukroví. Odpolední akce se zúčastnili rodiče se svými dětmi a společně si upekli 3 druhy cukroví a nazdobili perníčky. Malí "cukráři" si také pochutnali na dětském vánočním punči a při "práci" si poslechli koledy.

Vánoce u ježků (prosinec)

Vánoce u ježků (prosinec)Pohádka divadélka Krabice Teplice nás zavedla do říše zvířátek. Děti se pobavily při humorném představení plném vtipných situací, vyprávění a písniček.

Mikulášská nadílka (prosinec).

Mikulášská nadílka (prosinec).5. prosince nás ve školce navštívil Mikuláš s anděly a čertíkem. Po roce si přišel za dětmi ověřit, zda se zlobílkové z loňského roku polepšili a promluvil k dětem o předvánočním čase. Čert dětem zatancoval a andělé rozdali všem mikulášskou nadílku. Společně jsme si zazpívali koledy a Mikuláš se vydal na cestu dál....Děkujeme Divadlu "M" z Duchcova za milou návštěvu, Městskému úřadu v Dubí za zprostředkování této akce a firmě O-I Czech Republic, a. s., která věnovala dětem drobné reklamní předměty.

Vánoční zpívání (listopad).

Vánoční zpívání (listopad).Na konci listopadu jsme dostali pozvání s dalšími mateřskými školami do kulturního domu v Pozorce, kde jsme si užili předvánoční atmosféry při pořadu Divadla Matýsek "Vánoční zpívání". Děti si poslechly koledy i další vánoční písně za doprovodu méně tradičních hudebních nástrojů.

Představení "Vánoční čas" (listopad).

Představení V pátek 24. 11. jsme navštívili Krušnohorské divadlo v Teplicích. Děti shlédly velmi příjemné představení "Vánoční čas" v podání Divadla Loudadla a jejich kamarádů z televizní obrazovky Jů, Hele a Mufa.

Návštěva u seniorů v "Pampelišce" (listopad).

Návštěva u seniorů v Naše MŠ navštěvuje při různých příležitostech babičky a dědečky v blízkých domovech pro seniory. Také tentokrát proběhlo dopolední setkání v Domě s pečovatelskou službou "Pampeliška", kde děti společně se seniory vyrobily podzimní ozdobu na výzdobu interiéru. Děti vyprávěly babičkám zážitky ze školky a také si s nimi společně zazpívaly známé dětské písničky.

Podzimní tvoření s rodiči (listopad).

Podzimní tvoření s rodiči (listopad).V listopadu jsme se již podruhé sešli s rodiči a dětmi na odpoledním tvoření. Tentokrát jsme využili vylisovaných barevných podzimních listů a dalších přírodnin. Děti si dle svého přání vybraly a vyrobily "závěs" na dveře ve tvaru ježka či sovy, rodiče jim při tom pomáhali.

Sbírka pro Klokánek

Sbírka pro KlokánekPo celý měsíc říjen probíhala v naší MŠ sbírka oblečení, obuvi a hraček pro děti z Klokánku v Teplicích. Děkujeme všem rodičům za spolupráci a ochotu pomoci dobré věci. Velké množství věcí, které jsme díky Vám v MŠ shromáždili a následně odevzdali v Klokánku, jistě poslouží a udělají radost na správném místě.

Halloween

HalloweenHalloweenské dopoledne si děti užily v kostýmech, které si doma připravily se svými rodiči. Zatančily si, zahrály hry s předáváním dýně a klobouku, vyrobily si taštičku na odměny, kelímkové strašidlo a strašidelnou rukavici plněnou popcornem.

Žonglér

ŽonglérDo mateřské školy zavítal na konci října na návštěvu žonglér. Ukázal dětem zajímavé kousky s různými pomůckami. Některé si děti mohly dokonce vyzkoušet samy, jako např. žonglování s míčky, s tyčkami, kroužení talíři na tyčce, chytání míčků do sítě.

Návštěva divadla v Teplicích

Návštěva divadla v TeplicíchSe skupinkou starších dětí jsme se vypravili do Divadla v Teplicích. Původně naplánované představení "O pejskovi a kočičce" muselo být sice kvůli nemoci změněno, ale i pohádky "O Budulínkovi" a "O Červené Karkulce" se dětem líbily.

Dubínkův poklad

Dubínkův pokladDo lesa za Mstišovem jsme se vypravili hledat Dubínkův poklad. Fáborky nám vyznačovaly cestu, během které děti splnily několik úkolů s podzimní tématikou. Poklad děti našly ukrytý v lese. V něm byly ukryté drobné odměny, diplom a cukrovinky.

1. akce s rodiči

1. akce s rodičiV polovině října jsme uspořádali odpolední setkání s rodiči, kteří si přišli se svými dětmi vyrobit podzimní lucerničku.

Výroba koupelové soli s vůní

Výroba koupelové soli s vůní

V září za námi přišly 2 paní lektorky z „Ateliéru pod dubem“ z Dubí, které s dětmi vyrobily koupelovou mořskou sůl s vůní levandule. S pomocí dospělých si děti sůl zamíchaly s květy levandule a nasypaly do celofánových kornoutků. Domů si tak odnesly voňavý dáreček pro svoje rodiče.

Začátek školního roku

Začátek školního roku

Září přivádí každoročně do naší MŠ nové kamarády. Holčičky a kluci se seznamují s novým prostředím plným hraček, se svými vrstevníky a zaměstnanci MŠ. Přejeme dětem, aby se jim u nás líbilo, aby zde našly nové kamarády a do mateřské školy se těšily.  

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Mstišov
Školní 39, 417 03, Dubí 3 – Mstišov

Tel: 417 538 045
e-mail: ms-mstisov@volny.cz

ID schránky: kg3ku7s

zřizovatel: Město Dubí
https://www.facebook.com/
Domů

Created by © 2020 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign